عصبانی هواشناسی کارشناس هواشناسی اخبار اجتماعی

عصبانی: هواشناسی کارشناس هواشناسی اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی نکات مهم در هنگام خرید ملک بنا به سایت مشاوره IranianRealtor.org

به گزارش سایت IranianRealtor.org ، خرید ملک از آن خرید های مهمی است که جهت اغلب افراد تجربه ی مهم و اثر گذاری به حساب می آید. بنابراین باید تمامی جوانب را سن

نکات مهم در هنگام خرید ملک بنا به سایت مشاوره IranianRealtor.org

نکات مهم در هنگام خرید ملک بنا به سایت مشاوره IranianRealtor.org

عبارات مهم : ماشین

به گزارش سایت IranianRealtor.org، خرید ملک از آن خرید های مهمی است که جهت اغلب افراد تجربه ی مهم و اثر گذاری به حساب می آید. بنابراین باید تمامی جوانب را سنجید و با دیدی باز نسبت به خرید ملک اقدام کرد. در این مقاله، نکات مهمی را که باید در هنگام خرید ملک، زمین، یا منزل باید مد نظر قرار دهید برایتان آماده کرده ایم.

سند معتبر:
احتمالا شما هم شنیده اید که بعضی از افراد هنگام خرید ملک، به علت سهل انگاری با پرسشها حقوقی عدیده ای مواجه شده است اند، علت مهم این امر، نداشتن اطلاعات کافی و اعتماد بی جا به افراد هست. سند مالکیت ملکی که جهت خرید آن اقدام کرده اید باید معتبر و حتما به نام فردی باشد که با شما وارد معامله شده است هست. زمین نباید گرو بانک یا موسسه های مالی باشد. قبل از انجام معامله حتما از اصل بودن مدارک فروشنده اطمینان حاصل کنید. جهت این منظور می توانید به ثبت اسناد یا دارایی مراجعه و راجع به ی ملک مورد نظر کسب اطلاع کنید.

مشاورین املاک:
هر مدرک و پول یا چکی که تبادل می شود باید با دریافت رسید همراه باشد. اصل مدارک تان را به هیچ عنوان به مشاورین املاکی و بنگاه های معاملاتی ندهید. جهت پرداخت های خود حتما رسید با امضا و اثر انگشت فروشنده یا وکیل اش دریافت کنید.

فروشنده:
اگر زمین مورد معامله وراثتی هست، حتما باید تمام وراث در هنگام معامله حضور داشته باشند، در صورت نبود یکی از ورثه، باید وکالت نامه ی قانونی او ضمیمه شود، در چنین مواقعی حتما باید از اصل بودن کارت شناسایی تمام وراث مطمئن شوید. ملک های وراثتی پر دردسرترین معامله ها در زمینه ی ملک به شمار می آیند و از آن جا که اغلب پرونده های مراجع قضایی دعوای ملکی است باید اهمیت بسیاری به این مسئله داده شود.

قرارداد:
مطالعه ی تمام مفاد قرار داد اهمیت بسیاری دارد. شما در این قرارداد نسبت به انجام یک سری از کارها متعهد می شوید، بعد باید دقیقا بدانید چه اسنادی را امضا می کنید. جهت این کار می توانید از حضور یک وکیل مورد اعتماد استفاده کنید.

دسترسی:
هنگام خرید ملک حتما به دسترسی منطقه فکر کنید. نزدیکی به ایستگاه مترو، اتوبوس، مسیر تاکسی اهمیت بسیاری دارد. همچنین از وجود مراکز خرید، مراکز درمانی، مدرسه و بانک در نزدیکی منطقه مطمئن شوید. آیا که در طول روز بارها نیاز به نانوایی، سوپر مارکت، میوه فروشی و …. پیدا خواهید کرد.

همسایه ها:
اگر قصد سکونت در ملک خریداری شده است را دارید، نسبت به فرهنگ ساکنین و همسایه ها باید حساس باشید. همسایه های مردم آزار بدترین عامل سلب آسایش هستند. میتوانید با کمی پرس و جو اطلاعات خوبی راجع به ی ساکنین محل به دست بیاورید.

امکانات ملک:
امکانات ملک حتما باید مورد وارسی قرار بگیرند. آیا ممکن است گاهی بنگاه های معاملات ملکی، اطلاعات درستی از ملک به شما نداده باشد. اطمینان از وجود پارکینگ، انباری، بالکن، و اطمینان از سن بنا و ایمنی بنا اعم از انشعابات آب و گاز و وسایل ایمنی از جمله ی این موارد است.

زمان خرید:
بازار مسکن معمولا هر لحظه با نوسان همراه هست. قبل از اینکه بازار دستخوش تغییرات بشود و قیمت ها به صورت تصاعدی اوج برود؛ مناسب ترین وقت جهت خرید هست. یعنی ماه های اخر سال و ماه های اول سال ثبات قیمت بیشتری در بازار مشاهده می شود.

خدمات ساختمان:
قبل از انجام معامله، راجع به ی خدماتی که ساختمان به ساکنان ارائه می کند با همسایه ها گفتگو کنید، مبلغ شارژ ماهیانه، سیستم جمع آوری زباله، جلسات ماهانه ی ساکنین، استفاده از مشاعات ساختمان نظیر اب و برق حیاط و پارکینگ، نظافت راه پله ها و حیاط و غیره نکات مهمی هستند که بعد ها می توانند باعث بروز اختلاف شوند.

کوچه و محله:
عرض کوچه را بررسی کنید، عرض کوچه هنگام اثاث کشی، تردد با ماشین و در مواقع مهم نظیر آتش سوزی، باید به نحوی باشد که ماشین حمل بار، ماشین آتش نشانی، پلیس و آمبولانس به آسانی عبور کنند.

منبع: سایت http://www.iranianrealtor.org/

واژه های کلیدی: ماشین | فروشنده | اطلاعات | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs